4 medale na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

W miniony weekend w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Nasi zawodnicy zdobyli 4 medale.

Złoty medal wywalczyła Ewa Swoboda na 100 m z najlepszym czasem w tym sezonie 11.29.

W chodzie na 5000 m kobiet srebrny medal wywalczyła Katarzyna Golba z czasem 22:33.55. Wśród mężczyzn na dwukrotnie dłuższym dystansie najlepszy okazał się Artur Brzozowski(40:17.91 - SB).

Łukasz Oślizło zdobył srebrny medal w biegu na 3000 m z przeszkodami z czasem 8:44.10. Wśród kobiet 4 miejsce zajęła Katarzyna Kapała z wynikiem 10:27.15.

Na dystansie 400 m przez płotki tuż za podium uplasował się Paweł Gwiazdoń(52.00), 7 był Bartosz Dudek(52.64).

Czwarte miejsce zajęła także nasza sztafeta 4 x 400 m w składzie Bartosz Dudek, Adam Karnicki, Rafał Stachowski i Paweł Gwiazdoń.