European Judo Open - Puchar Świata w Judo

W dniach 4-5 marca odbyły się w Katowickiej AWF zawody Pucharu Świata Seniorów w judo!

Zawody realizowane były przy współpracy AZS AWF Katowice, Polskiego Związku Judo, Miasta Katowice oraz Europejskiej Unii Judo. Turniej „European Judo Open” był najliczniej obsadzonym turniejem w tym roku – wystartowało 292 zawodników z 36 państw całego Świata! Zawody otwarte zostały przez Prezesa Polskiego Związku Judo Jacka Zawadkę, Dyrektora Sportowego European Union Judo Pawła Yasenowskiego, Wiceprezydenta Miasta Katowice Waldemara Bojaruna oraz Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach profesora Adama Zająca. Judocy rywalizowali w następujących kategoriach: /-60kg/-66kg/-73kg/ w sobotę oraz /-81kg/- 90kg/-100kg/+100kg/ w niedzielę. Polskę reprezentowało 52 zawodników. Złote medale dla Polski wywalczyli Piotr Kuczera w kategorii wagowej -90kg oraz Maciej Sarnacki w kategorii +100kg. W kategorii wagowej -66kg brązowe medale zdobyli Patryk Wawrzyczek (AZS AWF Katowice) oraz Aleksander Beta. Cztery medale pozwoliły Polakom na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej. Na drugim miejscu znalazła się Ukraina (1-1-1), a na trzecim Hiszpania (1-0-1). Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Pana Marcina Krupy.