Mistrzostwo Świata Iskrzyckiej i Paszek!

W miniony weekend w Rumunii odbyły się Mistrzostwa Świata U-23 w kajakarstwie. Mistrzyniami Świata zostały Justyna Iskrzycka oraz Paulina Paszek!

Rewelacyjny występ zaliczyły Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek. W finale K4 500 m nasze kajakarki startujące razem z Klaudią Cyrulewską i Julią Lis zajęły bardzo wysokie 4 miejsce z czasem 01:44:788. Złoto wywalczyły Węgierki, srebro Niemki, a brąz trafił do reprezentantek Rosji.

W konkurencji K1 200 m do finału awansowała Paulina Paszek, który ukończyła na 8 miejscu z czasem 00:42:636.

Najwięcej radości przyniósł ostatni finał mistrzostw w konkurencji K2 500 m. Nasze reprezentantki dobrze rozpoczęły wyścig i na półmetku zajmowały trzecie miejsce. Pierwsze 4 osady mieściły się w niespełna sekundzie! W walce o medale liczyły się Węgierki, Ukrainki, Polki i Hiszpanki. Po emocjonującej walce na finiszu to Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek cieszyły się ze złotego medalu. Srebro ze stratą zaledwie 00:00:206 zdobyły Hiszpanki Morison i Pelachs, a trzecie na mecie zameldowały się Węgierki Racskó i Malcsiner ze stratą ponad sekundy.

Na mistrzostwach reprezentował nas także jeden mężczyzna. Paweł Czaja awansował do półfinału i ostatecznie zajął 27 miejsce w konkurencji K1 1000m.

Gratulacje dla zawodniczek i trenera Piotra Pisuli!

Dziś w Czechowicach odbyło się spotkanie dyrektora klubu AZS AWF Katowice dr Krzysztofa Nowaka z Mistrzyniami Świata. Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek zaprezentowały wszystkie medale zdobyte w tym sezonie na imprezach międzynarodowych i podarowały pamiątkę z Mistrzostw Świata w Rumunii, a dyrektor wręczył dziewczętom bukiety kwiatów.