2 medale w Tajpej

Na niedawno zakończonej Uniwersjadzie Polacy zdobyli 25 medali. Dwa z nich zdobyły zawodniczki AZS AWF Katowice!

Złoty medal wywalczyła Justyna Święty w sztafecie 4 x 400 m. Polki od początku objęły prowadzenie, którego nie oddały aż do końca i zdeklasowały rywalki wygrawając z czasem 3,26.75. Po dyskwalifikacji drugich Ukrainek srebrny medal zdobyły Meksykanki dobiegając ponad 7 sekund za Polkami, a brąz trafił do Rumunek.

W rywalizacji indywidualnej w szpadzie Martyna Swatowska zajęła 10 miejsce. Natomiast w drużynie Polki wywalczyły brązowy medal! W walce o trzecie miejsce pokonały Francuzki 45 - 36.

Wśród pływaków nawyższą lokatę zajął Tomasz Polewka na dystansie 50 m stylem grzbietowym, gdzie zajął 5 miejsce z czasem 25.18. Na dwukrotnie dłuższym dystansie Polewka zakończył rywalizację w półfinale zajmując 15 miejsce (55.28). Świetnie pływał Michał Poprawa. Na dystansie 200 m stylem zmiennym w półfinale ustanowił nowy rekord życiowy - 2.01.09. W finale Michał popłynął minimalnie gorzej, a czas 2.01.17 pozwolił mu na zajęcie 6 miejsca. W konkurencji 100 m stylem motylkowym Poprawa został sklasyfikowany na 10 miejscu z czasem 52.82. Nasi reprezentanci startowali również w wyścigach sztafetowych. Na dystansie 4x200 m stylem dowolnym Polska sztafeta z Michałem Poprawą i Rafałem Bugdolem zajęła wysokie 5 miejsce uzyskując czas 7.17.54. W sztafecie 4x100 m stylem zmiennym na pierwszej zmianie w stylu grzbietowym startował Tomasz Polewka, którą Polacy ukończyli na 4 miejscu z czasem 3.36.64.

Wśród judoków najwyższe miejsce - 7 zajął w kategorii -81kg Jakub Kubieniec. W kategorii -66kg 9 miejsce wywalczył Patryk Wawrzyczek. W rywalizacji drużynowej Polacy zajęli 5 miejsce, i aż 5 z 7 zawodników w składzie Polski reprezentowało AZS AWF Katowice: Adrian Wala, Patryk Wawrzyczek, Wiktor Mrówczyński, Jakub Kubieniec i Patryk Ciechomski.