Mistrzostwa Polski w Biathlonie na nartorolkach

chojniszmJPG.JPG

W miniony weekend obyły się Letnie Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Dwa złote medale wywalczyła Monika Hojnisz!

Ze względu na przebudowę stadionu na Jamrozowej Polanie Mistrzostwa Polski odbyły się w tym roku w Czechach na stadionie w Letohradzie.Monika Hojnisz zdecydowanie wygrała sprint i z blisko minutową przewagą nad Magdaleną Gwizdoń zdobyła pierwszy złoty medal na tych zawodach. W biegu na dochodzenie nie było niespodzianek. Mimo dwóch karnych rund Monika ponownie wywalczyła złoty medal i mogła się cieszyć z dubletu na MP.

Wśród mężczyzn 5 miejsce zajął Michał Penar (7 karnych rund), a tuż za nim na mecie zameldował się Łukasz Sidorowicz (5 karnych rund). W kategorii juniorów młodszych Szymon Kaczyński zajął 4 miejsce (5 karnych rund).

Już dziś biathloniści wyjechali na Mistrzostwa Świata, które rozpoczynają się 26 sierpnia w Otepaa. Nasz klub reprezentować będzię dwukrotna srebrna medalista zeszłorocznych MŚ Monika Hojnisz oraz Rafał Penar.