Brązowy medal Moniki Hojnisz na Mistrzostwach Świata

W piątek Monika Hojnisz wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w biathlonie na nartorolkach.

Pierwszą konkurencją otwierającą zawody w Estonii była sztafeta mieszana. Reprezentacja Polski w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik oraz Mateusz Janik wywalczyła brązowy medal. Wygrała Finlandia, na drugim miejscu uplasowała się Ukraina.

Nie udał sie niestety start w sprincie, Monika spudłowała 5 razy i zajęła 19 miejsce. W biegu na dochodzenie zaprezentowała się już bardzo dobrze, spudłowała 3 razy i uzyskała 4 czas biegu, co pozwoliło jej przesunąć się na wysokie 5 miejsce.

Dobrze w biegu na dochodzenie spisał się także Rafał Penar. Po niezbyt nieudanym sprincie (23 miejsce) Rafał uzyskał 3 czas biegu i spudłował tylko 3 razy dzięki czemu przesunął się na 7 pozycję.