Brąz Kamili Żuk!

zuk.JPG

W dniach 2-5 lutego w Novym Meście odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w biathlonie. Świetnie zaprezentowała się nasza zawodniczka Kamila Żuk!

Już pierwszego dnia w biegu indywidualnym Kamila pokazała, że jest w formie zajmując 8 miejsce. Nasza biathlonistka uzyskała 2 czas biegu, niestety szanse na medal straciła na strzelaniu.

Kolejną konkurencją był sprint, w którym Żuk wywalczyła brązowy medal. Polka uzyskała 5 czas biegu ale dzięki dobrej postawie na strzelnicy i tylko jednemu niecelnemu strzałowi zajęła trzecie miejsce. Jest to pierwszy Polski medal MEJ od 7 lat!

Niestety w biegu na dochodzenie Kamili nie udało się utrzymać pozycji. Po 6 niecelnych strzałach Polka została sklasyfikowana na 12 pozycji.