Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo

W ciągu minionych dni w Opolu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w judo. Nasi reprezentanci zdobyli 5 medali.

W pierwszym dniu jedyny startujący Jakub Kubieniec po bardzo kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim zdobył srebrny medal, tym samym przez 5 kolejnych lat udowadnia swoją klasę znajdując się w finale najważniejszej imprezy krajowej. Kolejnego dnia było jeszcze lepiej bo kat -60 kg została zdominowana przez naszych zawodników, którzy spotkali się ze sobą w finale zupełnie jak w roku poprzednim jednak zamieniając się miejscami: I miejsce zdobył Bartłomiej Garbacik, a drugie Adrian Wala! W kat -66 kg brązowy medal wywalczył Jacek Brysz! Jacek znowu pokazał, że jest w stanie wygrywać bez względu na to w jakiej kategorii walczy! Kolejno w kat wagowej - 73 kg Wiktor Mrówczyński pokazał siłę konsekwencji w walce i znowu stanął na podium Mistrzostw Polski, dzisiaj było to III miejsce. W najniższej wadze męskiej reprezentował nas Dominik Grzywacz, który po bardzo dobrych pojedynkach niestety nie przeszedł rundy eliminacji. W kat 73 kg startował jeszcze Paweł Wawrzyczek który wygrał jedna walkę, a w następnej wykonał na rywalu dwa piękne ippony, które jednak jakims cudem zostały przeoczone przez stolik sedziowski i Paweł zakończył na tej walce zawody. Paweł Kurtyka - obecnie junior pokazał dzisiaj piękne judo wygrywając 2 walki i niestety przegrywając 2.

Nasi zawodnicy drugi rok z rzędu zwyciężyli w klasyfikacji medalowej mężczyzn! Gratulacje!