Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Świetnie spisali się nasi lekkoatleci na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu.

W chodzie na 5000 m złoty medal z czasem 19:35.68 wywalczył Dawid Tomala. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Golba uzyskując czas 13:17.82 na 3000 m.

Rewelacyjnie spisała się Ewa Swoboda, która nie dała szans rywalkom i z najlepszym czasem w tym sezonie - 7.15 wygrała bieg na 60 m!

Bardzo dobrze pobiegła Adrianna Czapla. Była najmłodszą uczestniczką finału, w którym zajęła 5 miejsce z nowym rekordem życiowym 2:07.65.

Do finału 200 m awansowała Monika Szczęsny, którego niestety nie udało jej się ukończyć ze względu na kontuzję.

Czwarte miejsce w biegu na 3000 m wywalczył Łukasz Oślizło z wynikiem 8:28.97.

Sandra Michalak uplasowała się tuż za podium w biegu na 1500 m uzyskując czas 4:30.86. Na dystansie 800 m była 7 (2:11.00).

Czwarty złoty medal dla naszego klubu wywalczyła Justyna Święty w biegu na 400 m. Justyna uzyskała rewelacyjny czas 52.09, który jest zaledwie o 9 setnych wolniejszy od Halowego Rekordu Polski! Jest to jej nowy rekord życiowy.

Nasz klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej!