3 medale na Halowych Mistrzostwach Europy!

Złoto i dwa brązowe medale to łup naszych biegaczek na Halowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Belgradzie!

Doskonale spisała się Justyna Święty, która w biegu indywidualnym na 400 m bez problemu awansowała do finału. W walce o medale Justyna popisała się rewelacyjnym finiszem i na ostatnich 50 metrach wyrwała rywalkom brązowy medal przesuwając się z pozycji 5 na 3! Czas Święty to 52.52s. Wygrała Francuzka Floria Guei (51.90s), druga była Czeszka Zuzana Hejnova (52.42s). Do brązu zdobytego indywidualnie Justyna dorzuciła złoto w sztafecie 4x400 m. Polki były faworytkami do medalu i nie dały szans reszcie drużyn wygrawając z czasem 3.29.94s. Srebro zdobyły Brytyjki, a brąz Ukrainki.

Również Ewa Swoboda zaprezentowała się świetnie. W biegu na 60 m w eliminacjach uzyskała drugi czas 7.21s i bez poblemu awansowała do dalszej rywalizacji. W półfinale było trochę nerwowo, gdyż Ewa awansowała dopiero z ostatnim rezultatem 7.26s, jednak w finale pokazała moc i wywalczyła brązowy medal z najlepszym czasem w tym sezonie 7.10s. O tym ,że Swoboda zdobyła brąz decydowały tysięczne sekundy, ponieważ Ukrainka Olesya Povh uzyskała również 7.10s i to ona ostatecznie stanęła na drugim stopniu podium. Złoto zdobyła Brytyjka Asha Philip z czasem 7.06s.

Polska wygrała w klasyfikacji medalowej.

Gratulujemy dziewczynom oraz ich trenerom Iwonie Krupie oraz Aleksandrowi Matusińskiemu! :)