Mistrzostwa Świata w Londynie - podsumowanie

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Brązowy medal wywalczyła Justyna Święty!

Po walce z kontuzją start Justyny Święty był wielką niewiadomą. W wyścigu indywidualnym niestety nie udało się zbliżyć do najlepszych czasów jakie uzyskiwała w tym sezonie. Jednak w sztafecie Justyna pokazała niesamowitą wolę walki, uzyskała czas o ponad 2 sekundy(!) lepszy niż w wyścigu indywidualnym i nie dała sobie wyrwać trzeciego miejsca, które wypracowały wcześniej Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Aleksandra Gaworska. Mimo mocnego ataku Francuzek i Nigeryjek na ostatniej zmienie to Polki cieszyły się z brązowego medalu i najlepszego czasu w tym sezonie - 3:25:41. Złoto zdobyły Amerykanki, a srebro Brytyjki.

W rywalizacji sprinterek na 100 m reprezentowała nas Ewa Swoboda. W eliminacjach Ewa uzyskała najlepszy czas w sezonie 11,24 i awansowała do półfinału, w którym niestety nie udało się jej się poprawić wyniku i ostatecznie została sklasyfikowana na 24 pozycji.

Wśród chodziarzy startowało dwóch naszych zawodników. Na 20km wysokie 12 miejsce okraszone nowym rekordem życiowym zajął Artur Brzozowski - 1:20:33! Na dystansie 50 km 24 miejsce zajął Adrian Błocki z czasem 3:55:49.