Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim - Tomaszów Mazowiecki

W dniach 27-29 paździenika na nowo otwartym torze w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się 32. Mistrzostwa Polski na dystansach i 86. Mistrzostwa Polski w wieloboju.

Na dystansie 500 m brązowy medal wśród kobiet wywalczyła Andżelika Wójcik z czasem 40.67. W klasyfikacji młodzieżowców dało to Andżelice srebrny medal, a brąz w tej kategorii zdobyła z czasem 42.65 Magdalena Czyszczoń. Wśród mężczyzn na tym samym dystansie trzecie miejsce wśród młodzieżowców wywalczył Marcel Drwięga(37.79).

W konkurencji 3000 m złoty medal wywalczyła Katarzyna Bachleda-Curuś uzyskując wyniki 4:15.17, a medal brązowy Katarzyna Woźniak (4:17.09). W klasyfikacji młodzieżowców całe podium należało do naszych reprezentantek. Najlepsza okazała się Magdalena Czyszczoń, drugie miejsce wywalczyła Andżelika Wójcik, a trzecie Urszula Włodarczyk.

Wśród mężczyzn na dystansie 5000 m srebrny medal wywalczył Konrad Niedźwiecki z czasem 6:38.11. W rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Czyszczoń - 7:22.03, a trzecia była Katarzyna Woźniak (7:32.00).

Na 1500 m drugie miejsce zajęła Katarzyna Bachleda Curuś(2:01.03). W kategorii młodzieżowców tak jak w rywalizacji na 3000 m również całe podium zajęły zawodniczki AZS AWF Katowice w kolejności Czyszczoń, Wójcik, Włodarczyk. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Konrad Niedźwiecki zdobywając złoty medal czasem 1:48.11.

W kobiecym wieloboju kolejne trzy medale dla naszych reprezentantek. Złoto zdobyła Katarzyna Woźniak z sumą czasów 169:939, srebro z niewielką stratą Katrzyna Bachleda-Curuś (169.990), a brąz Magdalena Czyszczoń(171.811).

Na dystansie 1000 m wśród seniorek drugie miejsce zajęła Katarzyna Bachleda-Curuś z czasem 1:18.86, a wśród młodzieżowców także druga była Andżelika Wójcik(1:21.73). W rywalizacji mężczyzn po raz kolejny triumfował Konrad Niedźwiecki uzyskując czas 1:10.08).

W biegu masowym srebro zdobyła Katarzyna Bachleda-Curuś, a brąz Magdalena Czyszczoń. Wśród mężczyzn znów najlepszy był Konrad Niedźwiecki.

W punktacji klubowej łącznej KS AZS AWF Katowice zajał 2 miejsce uzyskując 147,5 pkt ze stratą zaledwie 3,5pkt do GKS Stoczniowiec Gdańsk.