Dominacja biegaczy narciarskich na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich. Zawody zdominowali zawodnicy AZS AWF Katowice.

Pierwszą konkurencją na Mistrzostwach Polski był sprint drużynowy techniką klasyczną. Bezkonkurencyjne okazały się Kornelia Kubińska i Martyna Galewicz, które o ponad minutę wyprzedziły drugie na mecie reprezentantki UKS Regle Kościelisko! Wśród mężczyzn srebrny medal wywalczyli Jan i Kacper Antolcowie.

W rywalizacji na 15 km techniką dowolną pierwsze miejsce zajęła Kornelia Kubińska z czasem 49:40,5s. Druga na metę dobiegła Martyna Galewicz z wynikiem 52:01,3s. W rywalizacji mężczyzn na 30 km złoty medal z przewagą ponad 4 minut zdobył Jan Antolec (01:31:33,7s). Natomiast w kategorii U-23 srebro wywalczyła Katarzyna Stokfisz.

W sobotę po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski rozegrane zostały wyścigi w sprincie drużyn mieszanych, wszystkie medale w tej konkurencji trafiły do naszych reprezentantów! Złoty medal wywalczyła Kornelia Kubińska w parze z Janem Antolcem uzyskując czas 19:03,04s. Srebro zdobyli Martyna Galewicz i Dawid Bril, a brąz Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec.

W niedzielę odbyły się biegi sztafetowe kobiet 4x5 km oraz mężczyzn 4x7,5 km. Sztafeta kobiet w składzie Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz i Martyna Galewicz nie dała szans rywalkom i z ponad 4 minutową przewagą zdobyła złoty medal! Wśród mężczyzn walka toczyła się do samego końca ale ostatecznie to Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki i Kacper Antolec o 6 sekund wyprzedzili sztafetę UKS Regle Kościelisko i wywalczyli złoty medal.

Zdjęcia: Anna Karczewska/PZN