Dobry występ pływaków na Grand Prix Polski

W dniach 22-23 października w Krakowie obyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Polski.

Świetnie spisał się Michał Poprawa, który zdecydowanie zwyciężył na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym uzyskując bardzo wartościowe rezultaty 52.66 i 1.57.88. Na 200 m stylem zmiennym Michał uplasował się na 4 pozycji z czasem 2.02.30, a na 200 m stylem dowolnym był 6 - 1.50.82. Dzięki tym wynikom Michał wygrał klasyfikację na najlepszego zawodnika w stylu motylkowym, natomiast w klasyfikacji na najlepszego zawodnika całych zawodów był 6.

Dobrze pływał także Tomasz Polewka. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym uzyskał czas 53.32 co dało mu 3 miejsce. W sprincie na 50 m grzbietem zajął miejsce 5 (26.08), a na 200 m był 6 (2.01.30). Tomek dobrze też zaprezentował się na dystansie 100 m stylem dowolnym gdzie z wynikiem 50.57 zajął 5 lokatę. W klasyfikacji na najlepszego grzbiecistę Grand Prix zajął drugie miejsce, wyprzedził go tylko Radosław Kawęcki.

Świetnie zaprezentowała się Paulina Peda. Na dystansie 100 m stylem motylkowym uzyskała bardzo dobry czas 1.01.47 co pozwoliło jej zająć 3 miejsce, tuż za nią znalazła się aktualna mistrzyni Polski na tym dystansie Anna Dowgiert! Na dystansie o połowę krótszym była 6 - 28.12. Paulina startowała także w sprintach w stylu grzbietowym. Na 50 m była 10 - 29.87, a na 100 m uzyskała czas 1.03.62 i była 5. Również na 100 m stylem zmiennym uzyskała dobry rezultat - 6 miejsce 1.04.96. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w stylu motylkowym zajęła 4 miejsce, a w stylu grzbietowym 7!

Bardzo wysokie lokaty zajmowała także Julia Jagoda w sprintach. Na 50 m stylem motylkowym była 3 - 27.46, a na 50 m stylem dowolnym 5 - 26.29.

Rafał Bugdol zajął 3 miejsce w sprincie w stylu grzebietowym z czasem 25.50. Na 100 m uzyskał rezultat 55.05 i był 4, a na 200 m 2.01.03 - 5 miejsce. Rafał wystartował również w konkurencji 50 m stylem dowolnym gdzie zajął 8 miejsce - 23.20. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w stylu grzbietowym zajął 5 miejsce.

Wśród mężczyzn w stylu klasycznym na 100 m Mikołaj Machnik był 7 - 1.02.16, a na 200 m szósty - 2.15.02.

Są to bardzo optymistyczne wyniki przed Grudniowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w tym roku w Olsztynie. Następny sprawdzian przed pływakami za 2 tygodnie w Łodzi.