Juniorzy w formie!

W miniony weekend w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich w pływaniu. Nasi faworyci nie zawiedli.

Wysoką formę zaprezentował Mateusz Dubas. Na dystansie 400 m stylem zmiennym wywalczył srebrny medal z czasem 4.34.74 zdecydowanie poprawiając rekord życiowy. Na swoim koronnym dystansie 200 m stylem klasycznym Mateusz udowodnił swoją dominację zdobywając złoty medal z czasem 2.20.78. Na dystansie o połowę krótszym po zaciętej walce Dubas zajął 4 miejsce. Zabrakło zaledwie 5 setnych do brązowego i 15 setnych do srebrnego medalu.

Rywalizację na 200 m stylem motylkowym wygrał Oskar Cieśla z czasem 2.04.93. Na 100 m był 5 (57.13). Srebrny medal dołożyła jeszcze sztafeta 4x100 m stylem zmiennym w składzie Marcin Szarpak, Mateusz Dubas, Oskar Cieśla i Kacper Milbrant uzyskując czas 4.00.77. W klasyfikacji medalowej nasz klub zajął 7 miejsce, a w klasyfikacji punktowej 4.

Mateusz Dubas i Oskar Cieśla już za tydzień rozpoczną rywalizację na EYOF w Węgierskiej miejscowości Gyor. Trzymamy kciuki za dobre występy naszych reprezentantów na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.